Nazywam się Ilona Kamińska

Od ponad 10 lat praktykuję jogę. Pokochałam ją od pierwszego kontaktu. Całkowicie zmieniła mnie i moje życie. Postanowiłam wprowadzać innych w świat jogi, moją misją jest pokazanie, że joga może być prosta, zrozumiała i dla każdego.

 

Jestem dyplomowanym instruktorem jogi, absolwentką AWF Warszawa, Wydziału Rehabilitacji o specjalności joga i relaksacja. Praktykę zdobywałam przez ponad 10 lat, brałam udział w wielu warsztatach, szkoleniach, poznałam wielu instruktorów i nauczycieli jogi. Od 2012r. prowadzę własne grupy.

 

Moim głównym celem były poszukiwania, jak jeszcze prościej i zrozumiale tłumaczyć metodykę asan/pozycji w jodze.

 

Przełomem było spotkanie profesora Janusza Szopę, do dziś to on jest moim głównym mentorem i to dzięki niemu poukładałam mój cały magazyn wiadomości w jedno. Jego styl, podejście do ludzi i życia, estetyka prowadzenia zajęć, ogromne wsparcie i serce, zgrało się z moim sercem, rozumem i intuicją kobiecą.

Przez kolejne lata, na bazie moich obserwacji i doświadczeń, układałam w głowie mój własny autorski Plan Praktyki.


Jak będzie wyglądać rozgrzewka?

Jakie asany będą najkorzystniejsze?

Jak poprawnie technicznie i zrozumiale wprowadzać moich podopiecznych do ćwiczenia.

Przede wszystkim, zajęcia mają być rekreacyjne, aczkolwiek aktywizujące i bezpieczne dla uczestników.


Uwielbiam patrzeć jak moi kursanci rozwijają się, pokonują własne bariery, zwiększają swoją samoświadomość ciała, otwierają się na nowo, rośnie ich pewność siebie, są dumni ze swoich małych sukcesów, które uczę doceniać.

Często słyszę od uczestników moich zajęć, że robią coś, o co nigdy by się nie podejrzewali, ale przede wszystkim wzrasta ich komfort życia, bo lepiej się czują!

 

Wielu joga kojarzy się z zakładaniem nóg na szyję, trwaniu godzinami w lotosie czy innych trudnych pozycjach.

 

Sama jestem kobietą po 40-tce, matką dwóch dorosłych synów i wiem dobrze jak ważne jest dbanie o własne ciało i umysł. Dlatego pragnę pokazywać jogę z innej strony, udowadniam, że joga może być prosta i przyjemna. Za pomocą prostych asan, można zbudować ciekawą i rozwijającą praktykę jogi, gdzie tylko od nas samych zależy, jak bardzo się zaangażujemy!

 

Podczas praktyki zwracam uwagę, aby ćwiczyć i czuć się komfortowo, by najpierw słuchać swojego ciała i intuicji, a dopiero potem nauczyciela.

 

Wprowadzam w świat poznawania własnego ciała, jego możliwości i ograniczeń.

Na jodze nie ma rywalizacji. Jesteś tylko Ty i mata.

Nie porównujemy się z innymi, bo oprócz różnic w wieku, w stopniu wyćwiczenia, przede wszystkim różnimy się budową ciała. Każdy z nas ma inne uwarunkowania genetyczne i dlatego tak różnimy się od siebie. To jest fascynujące, że te proste ćwiczenia uwalniają ludzi od bólów, napięć i stresów!

Mam to szczęście, że moja praca jest moją pasją. Cieszę się, że mogę dzielić się swoim doświadczeniem, energią i pokazywać, że joga może być prosta i każdy może korzystać z jej dobrodziejstw. Marzę o tym, by budować społeczność, które te wartości dalej będzie niosła w świat.

Moje hasła to joga, wsparcie, motywacja. Znajdziesz tutaj proste praktyki jogi dla każdego, nie znajdziesz tu wyzwań typu szpagat w 2 tyg., nie dostaniesz ode mnie wyczerpujących organizm planów treningowych czy innych ciężkich zadań. My kobiety mamy wystarczająco dużo ciężkiej pracy w ciągu dnia. 

Wsparcie – zawsze, ale to zawsze znajdziesz tutaj wsparcie i 100% akceptację. Kto nas wsprze jeśli my kobiety nie będziemy się wspierać nawzajem? 

Motywacja – bedę Cię motywować do dbania o siebie, o swoje ciało, o utulenie swego wewnętrznego dziecka, o akceptację swojego ciała, o zadbanie o swoją regenerację i odpoczynek.

Dziękuję, że tu jesteś, że czytasz to i chcesz lepiej poznać mnie i mój świat jogi.

Dołącz do newsletter'a

Pobierz bezpłatne 20 min video pt. „Jak poradzić sobie z emocją złości za pomocą jogi”

Obserwuj mnie

prosta joga - proste życie

Kontakt

ilakaminska@gmail.com

nr tel.: 516-169-166